przeżyj przygodę życia w ostatnich dzikich zakątkach europy


- wyprawy 4x4 - Rumunia, Albania, Bułgaria, Macedonia, Grecja, Kosowo, Czarnogóra, Serbia, Turcja.

Maramuresz jesienny...

Kto już z nami gdzieś był, wie czego się spodziewać, kto nie był:

Trasa (w tym roku w większości całkowicie nowa) ponad 800km po drogach i bezdrożach rumuńskich Karpat w regionach Maramuresz, Bukowina, Szeklerszczyzna (tereny zamieszkane przez węgierską mniejszość). Pasma górskie Gutai, Lapus, Karpaty Marmaroskie, Obczyny Bukowińskie, Park Narodowy Munti Calimani (zasypywana obecnie ogromna kopalnia siarki), wąwóz Bicaz, Góry Hasmas, pola, łąki i pagórki Transylwanii, Sighisoara, szosa Transfogaraska i Transalpina (to już na koniec imprezy - fakultatywnie). Dodatkowo zobaczymy kolej wąskotorową w Viseu de Sus, kilka zespołów klasztornych i kościelnych, w tym m.in. znane z list Unesco drewniane kościoły marmaroskie (budowane bez użycia gwoździ) oraz malowane klasztory Bukowiny, Poszwendamy się na starówce w Sighisoarze. Trasa nastawiona na widoki, przejezdna dla wszystkich 4x4 posiadających reduktor i opony AT, są miejsca, gdzie można nieco obetrzeć powłokę lakierniczą, bądź przy nieostrożnej jeździe uszkodzić plastiki, ale generalnie jest łatwo, bo lato było bardzo suche. Jeśli jednak popada, na pewno przydadzą jakieś taśmy do asekuracji i solidne zaczepy na aucie.. GPS niemal niezbędny, CB obowiązkowe. Dzienne odcinki ok.7-10godzin, dni są coraz krótsze, więc wstawać będziemy w miarę rano... :)
Oczywiście, jak wszystkie nasze imprezy - ta również polega na samodzielnym poruszaniu się po trasie opisanej w roadbooku - nie prowadzimy żadnej kolumny, dzięki czemu wszyscy jesteśmy bardziej mobilni i nie ma nudy :D

Praktyka pokazuje, że najczęściej uczestnicy samoistnie dobierają się w zespoły po 3-5 samochodów, co ze względów bezpieczeństwa jest chyba najkorzystniejsze.
W tej chwili jest zgłoszonych osiem załóg, pozostało pięć, max. siedem miejsc, wpisowe to 1200zł/załogę, uczestnicy poprzednich wypraw mają oczywiście zniżki.
 
Zgłoszenia do 23 września:
misiek@maramuresz.com (502155992)
http://www.maramuresz.com/form